Κέρκυρα – Βόλος 1-1

Η Κέρκυρα ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Βόλο εντός έδρας και αρχίζει να χάνει την επαφή με την 2η θέση της Football League.

Ισόπαλο με σκορ 1-1 τελείωσε το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Βόλο, με τη νησιωτική ομάδα να χάνει ευκαιρία να πλησιάσει την 2η θέση της Football League, ενώ η εξασφάλιση της ανόδου πήρε παράταση για την ομάδα της Μαγνησίας.

Τα πάντα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 67ο λεπτό με τον Γκαλίτσιο να κάνει το 0-1 με δυνατό σουτ. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, καθώς στο 76′ έφεραν το παιχνίδι στα ίσα χάρη σε καταπληκτικό σουτ του Μότα.

Η Κέρκυρα τελείωσε το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, όταν στο 92′ αποβλήθηκε ο Κούρος, με το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.

Έτσι, οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 38 βαθμούς και βρίσκονται στην 6η θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη, ο πρωτοπόρος της Football League, Βόλος, είναι στην κορυφή με 53 βαθμούς και περιμένει να εξασφαλίσει και μαθηματικά την άνοδο στην Super League.